Listopad 2009

Nakrmte prosím! =) A můžeš ještě hlasovat v anketě =))

23. listopadu 2009 v 16:35 | "DokONAloST" |  !DEN9K!


Ahoj!Mám swojí malou příšerku jménem Charlie! :-) Je rotomilá a když jí budete krmit(Klikni u tý příšerky na Feed Me! a pak si vyber pro ní potrawu)tak nám povyroste! :-) Takže prosím krmte :-)

P.S. Jestli si chcete adoptowat taky swojí příšerku na blog tak klikni tady Adopted from Valenth


Krása =*

23. listopadu 2009 v 16:24 | "DokONAloST" |  Animačky :-*

Krmení koně

23. listopadu 2009 v 16:22 | "DokONAloST" |  Koně
Hrubá směs
Směsi čato obsahují oves, pšenici a luštěniny spolu s ostatními formami vlákniny a minerálních látek.
Pelety
Stějně jako směsi, jsou pelety dostupné s různým obsahem energie. Mají vyšší obsah vlákniny než směsi.
Oves
Je to tradiční vysoce energetické krmivo; výživný oves lze zkrmovat celý, drcený nebo mačkaný.
Ječmen
Je alternativou ovsa, ale musí se namáčet nebo drtit, aby byl stravitelný.
Proso
Má vysokou krmnou hodnotu jako oves. Je vhodné pro plemenné koně.
Seno
Luční seno musí sladce vonět a musí být kvalitní.
Řezanka
Je to nařezané seno smíchané s ovesnou slámou, vojtěškou nebo melasou.
Senáž
Je to něco mezi senem a iláží. Senáž má různý obah energie.
Vojtěška
Vojtěška je bohatá na bílkoviny a proto se jí nesmí zkrmovat mnoho.


Krmný režim:
1. Zachovaná dávka - koně krmíme kvalitním senem
2. Lehký výkon - kůň pracuje v kroku nebo klusu po dobu jedné hodiny děnně, k objemnému krmivu přidáváme 15 % krmiva koncentrovaného
3. Středně náročný výkon - pokud kůň skáče, pohybuje se cvalem, eventuálně v trysku, musíme podíl koncentrovaného krmiva zvýšit na 30 %
4. Namáhavý výkon - vykonává-li kůň po dvě hodiny velmi namáhavý výkon, musí koncentrované krmivo v denní dávce dosáhnout úrovně 45 %

Liz pro koně:
V každé stáji a na pastvině by měla být umístěna kostka krmné soli, aby kůň připadně pokryl svou potřebu soli. Pro liz jsou k dostání speciální nosiče, můžeme jen však vložit volně například do žlabu. Při výběru lizu musíme vědět, že existují kostky soli různého složení. Některé se skládají z 95% kuchyňské soli, do jiných se přidávají také různé minerály a vitamíny.

Krmení hříbat
Prvních několik dní života hříběte je pro něj potravou matčino mlezivo. V prvním měsíci hříbě saje průběžně každou hodinu. Postupem času se tento interval prodlužuje až na 3 hodiny. Asi týden po porodu klisnu s hříbětem vypouštíme na pastvu. Od třetího týdne života hříbě začneme přikrmovat.
KONCEM 2.MĚSÍCE - 1 kg sena + 1 kg ovsa
KONCEM 3.MĚSÍCE- 2 kg sena + 1 kg ovsa
MEZI 4. AŽ 5. MĚSÍCEM - 3 kg sena + 2 kg ovsa
Okolo šestého měsíce provádíme odstav. Začneme krmit i okopaninou (krmnou řepou, krmnou mrkví, cukrovkou). Hříbata krmíme nejméně 4x denně. Hříbě do 1 roku musí dostávat vysoce kvalitní krmivo, aby se vše v jeho těle dobře vyvíjelo. Po roce začínají hříbata spásat pastevní porost.

Pamlsky:

Koně mají rádi různé pamlsky. Pro kostku cukru často udělají mnohé. Přesto není mlsání pro koně příliš zdravé. Podávání pamlsků proto omezíme pokud možno na minimum. Pokud přesto chceme koně odměnit, dáme mu kousek mrkve, jablka nebo suchého chleba. Ve specializovaných prodejnách jsou k dostání také jakési bonbonky pro koně, které mají chuť mrkve nebo jablek. Kostka cukru není vhodná. Koni dáváme pamlsek třeba v případě že odvede dobrou práci. Nedáváme ho při každé návštěvě koně. Mohl by se naučit kousat, pokud by zrovna nic nedostal.

Napájení:

Kůň musí mít neustále přístup k vodě (automatické napajedlo nebo vědro v boxe). Voda by měla být pitná, zdravotně nezávadná, čistá, bezbarvá, bez choroboplodných zárodků, nečistot a zápachů. Její teplota by měla být 10 - 15°C. Denní spotřeba vody je asi 20 - 40 L. Samozřejmě záleží na pracovním zatížení, ročním obdobím, vlhkosti vzduchu, ale také složení krmné dávky. Před prací kůň nemá dostat velké množství vody, to platí především u koní dostihových. Hlavně ale musíme vědět, že nesmíme napájet koně bezprostředně po výkonu a koně zpoceného. Tomu podáme nejprve trochu sena a teprve potom můžeme napojit. Také na pastvině musí mít kůň dostatek pitné vody. V létě ji častěji doplňujte a v zimně kontrolujete zda nezamrzla.

Mash:
Mash je teplá kaše z pšeničných otrub a lněného semínka, které obsahuje olej, který pomáhá v době, kdy koním přelínává srst. Do mashe můžete přidat i mrkev, jablka nebo melasu. Můžeme ho podávat i koním kteří hodně pracují a z nějakých přícin musí zůstat den či déle stát ve stáji. Obsahuje velmi málo jádra a je lehce stravitelný.
PŘÍPRAVA
Smícháme otruby a lněné semínko,zalijeme horkou vodou a poté důkledně promícháme. Poté necháme vychladnout, aby se kůň neopařil a když má mash přijatelnou teplotu, můůžeme ho podat koni.

Jedovaté rostliny

23. listopadu 2009 v 16:20 | "DokONAloST" |  Koně
Živé ploty a zanedbané pastviny mohou hostit různé rostliny pro koně jedovaté a pokud se jich spase velké množství,může dojít k těžkému onemocnění nebo dokonce ke smrti. Proto je třeba pastviny pečlivě prohlížet a koním nebezpečné rostliny odstraňovat.
Kapraď samec
Kapraď je jedovatá v zeleném stavu. Jedovaté jsou zvlášt mladé báze listu.
Rulík zlomocný
Tato rostlina je silně jedovatá, ale zviřata ji požívají zřidka.
Starček přímětník
Ať v čerstvém stavu nebo usušený v seně je smrtelně jedovatý.
Tis červený
Celá rostlina krom červených míšků plodu je smrtelně jedovatá.
Žaludy
Žaludy jsou ve velkém množství i smrtelně jedovaté.

Kostra koně

23. listopadu 2009 v 16:18 | "DokONAloST" |  Koně

Popis kostry :1. kosti na hlavě (a - kost lebeční, b - kosti obličejové, c - dolní čelist, d - kost týlní)
2. sedm krčních obratlů (e - atlas)
3. osmnáct hřbetních obratlů (f - kohoutek)
4. šest bederních obratlů
5. pět křížových obratlů (křížová kost)
6. sedmnáct až devatenáct ocasních obratlů
7. žebra
8. hrudní kost
9. lopatka
10. ramenní kloub
11. ramenní kost
12. loketní kloub
13. předloktí (g - loketní kost)
14. zápěstní kosti (tvoří zápěstní kloub, karpus)
15. záprstní kost (metakarpus)
16. bodcové kosti
17. sezamské kosti
18. spěnkový kloub
19. spěnková kost
20. korunkový kloub
21. korunková kost
22. kopytní kloub
23. kopytní kost (se střelkovou kostí)
24. pánev (h - kyčelní kost, i - stydká kost, j - sedací kost)
25. kyčelní kloub
26. stehenní kost
27. čéška
28. kolenní kloub (zadní koleno)
29. kosti bérce (k - holenní kost - bércová kost, l - lýtková kost)
30. hleznový kloub - tarzus
31. nártní kost (zadní holeň - metaterzus)
32. bodcové kosti
33. sezamské kosti
34. spěnkový kloub
35. spěnková kost
36. korunkový kloub
37. korunková kost
38. kopytní kloub
39. kopytní kost (se střelkovou kostí)- Hlavní opora těla
- Chrání orgány uvnitř těla
- Kostra koně se skládá z 252 kostí

Souprava první pomoci

23. listopadu 2009 v 16:17 | "DokONAloST" |  Koně
U malých poranění nebývá zapotřebí volat veterináře; ošetření je záležistostí zdravé úvahy. Každá stáj by měla být vybavena soupravou první pomoci. Při cestování s koňmi je také nutná v případě jakéhokoliv úrazu.
HLAVNÍ SOUČÁSTI SOUPRAVY
Veterinární obvazy, deka a stájové bandáže
Práškové antibiotikum, sprej a krém
Nůžky, teploměk, vazelína, různé druhy tamponů na rány
Lékařský líh, síran hořečnatý, antiseptikum

Hříbě

23. listopadu 2009 v 16:16 | "DokONAloST" |  Koně

Odstavení

Po čtvrtém měsíci můžeme hříbě již oddělit od matky. Jde o tzv. odstavení hříběte. Před odstavením pije hříbě čtyřišest měsíců od matky. Mladá, čerstvě odstavená hříbata je vhodné dát do skupiny. Tak rychleji zapomenou na svou matku a přestanou truchlit. Také matce věnujeme zvláštní pozornost. Produkce mléka po odstavu nepřestává ihned, proto je vhodné dopřát klisně den nebo dva dny klidu a přitom snížit množství krmení a vody.

Přivykání na lidské ruce

Hříbě začněte přivykat na vaši přítomnost, každodenní péči a připravovat na budoucí funkci jezdeckého koně ve chvíli, kdy plně akceptuje vaši přítomnost. Především mu pravidelně zvedejte kopyta. Hříbě, které je na doteky zvyklé, se později nechá snadněji ostrojit a rovněž nasazování uzdy u něj nebude činit větší problémy. Zvykne-li si hříbě již v raném věku na dotyky prstů v hubě a kolem ní, bude později mimo jiné lépe snášet sprej proti parazitům nebo udidlo.

Sblížení

Koni musíte ukázat, že mu nechcete ublížit, ikdyž máte tu moc. Koně se zdraví vzájemným očicháním a frknutím do nozder: poznávají se tak navzájem podle svého dechu a pachu. S hříbětem se proto nejlépe sblížíte, necháte-li jej čichnout k vaší ruce, aby poznalo vaši vůni. Můžete to provést tak, že koni nejdříve na určitou vzdálenost nabídnete napřaženou ruku k očichání a pak se jej začnete jemně dotýkat. Pokud vás k tomu vyzývá, můžete mu lehce fouknout do nozder. Prvně může reagovat překvapeně nebo se zaujetím, a sami uvidíte, zda i příště bude tento způsob pozdravu vítat. Vynucuje-li si kontakt příliš drze a strká do vás, strčte do něj také. Tak to ostatně dělá i jeho vlastní matka. Nikdy nesmíte připustit, aby se kůň dožadoval svých nároků kousáním nebo jiným nevhodným chováním.

Zvykání na ohlávku


Hříbě by si mělo zvykat na ohlávku co nejdříve. Přivyknutí neznamená pouze to, že zvíře ohlávku přijme, nýbrž bez problémů probíhá i její nasazování a sundávání. Pamatujte si, že zvíře, které má z ohlávky strach, nemá žádné špatné úmysly. Pomalu jej s ohlávkou seznamujte. Opatrně jej hlaďte po celé hlavě a uklidní-li se, můžete mu ohlávku zkusit nasadit. Jestliže ji přijme, nechte mu ji pouze krátce. Intervaly postupně prodlužujte a jakmile ji hříbě přijme, můžete je začít na ohlávce vodit. Zpravidla hříbě při přivykání na ohlávku protestuje ve chvíli, odvedete-li jej daleko od ostatních koní. Postupně se svůj stádový instinkt naučí občas potlačit a musí vás poslechnout.

Utracení koně

23. listopadu 2009 v 16:15 | "DokONAloST" |  Koně
Ještě než se chovatel do této situace dostane, často musí řešit nepříjemné situace spojené se zdravím koně. Buď je jeho zdravotní stav tak špatný, že majitel se postaven do situace, kdy sám musí rozhodnout o životě svého koně. Někdy jde ale o případ, kdy je koník prostě pouze už starý. Obě varianty však znamenají předzvěst smutných dní...

Zajímavé je, že veterinář může rozhodnout o utracení koně i bez svolení popřípadě i bez vědomí majitele - ze zákona jsou definovány případy, kdy tak učinit přímo musí, ať s tím majitel souhlasí či ne. Samozřejmně už jen z etického hlediska je takových případů naprosté minimum, vždy se veterináři snaží majitelům vysvětlit, proč je to pro koníka lepší.

A jak se to dělá?
Jak se nechává utratit kůň? Když to dělá veterinář, bývá to injekce ve které je směs sedativ k rychlému uspání koně a jedu který rychle zastaví životní funkce v těle.
Někdy se kůň utratí zastřelením, což probíhá střelbou přímo do hlavy, aby okamžitě došlo k ochrnutí mozku a tak byla smrt co nejrychlejší a bezbolestná.
Také velmi provizorním způsobem utracení může být vykrvácení do dutiny brišní, což probíhá tak, že ruka se skalpelem je zasunuta do rekta a je přeťata břišní tepna. Rychle dojde ke snížení tlaku, tím ke ztrátě vědomí a úhynu vykrvácením.

Pravidelná veterinární prohlídka

23. listopadu 2009 v 16:15 | "DokONAloST" |  Koně
ODČERVENÍ
Všichni koně mají vnitřní parazity, pokud se jejich populace příliš rozroste, může dojít k poškození vnitřních orgánů a dokonce ke smrti. Koně by se měli odčervovat každých 6 až 8 týdnů od osmi měsíců věku.
VAKCINACE
Je nezbytné aby byl kůň pravidelně očkován proti tetanu a koňské chřipce. Tyto vakcíny jsou často kombinované v jedné injekci. Pro koně účastnící se soutěží je očkování proti tetanu povinné.
ZUBY
Když kůň žvýká, opotřebovává si zuby. V důsledku rozdílu ve velikosti čelistí vznikají na vnějších okrajích horních stoliček a na vnitřní spodních ostré okraje. Měli byste pravidělne každý půlrok pozvat veterináře, aby zuby koně orašploval.

Chody koní

23. listopadu 2009 v 16:13 | "DokONAloST"
Krok
Krok má čtyř dobý takt a následuje nohosled: levá zadní, levá přední, pravá zadní, pravá přední. Tento pohyb nazýváme laterální, což znamená, že následují obě stejnostranné končetiny po sobě.Do kroku pobídneme koně oběmi holeněmi zárověň, přičemž ruka propustí pohyb vpřed.Pobídkou holení působící těsně za podbřišníem v momentě, kdy zadní noha koně na té straně začíná pohyb vpřed, můžeme krok koně prodloužit.Jezdec se musí snažit udržet krok koně čistý a pravidelný.

Klus Klus je chod koně v dvoudobém taktu.Pohyb je diagonální s krátkou fází vznosu.Nohosled je tedy například: levá zadní součastně s pravou přední, fáze vznosu, pravá zadní součastně s levou přední.Povely do přechod do klusu jsou v podstatě obdobné jako pro přechod do kroku, pouze o něco silnější.Rytmnickými pobídkami sedem a holeněmi udáváme tempo klusu.V klusu můžeme zůstat sedět v sedle nebo "vysedávat".

Pracovní klus
V pracovním klusu zůstává jezdec stále sedět v sedle. Střídavým uvolněním a mírným ohnutím v bedrech se jezdec snaží sledovat a vysedět pohyb koně.Jezdci začátečníci mívají v pracovním klusu většinou problémy se vzpřímením a držením těla v sedle.Ztrácejí rovnováhu a neustále se v sedle posouvají z prava do leva a obráceně.Důležité je se v takovém případě soustředit na pravidelný pohyb koně, vzpřímení těla a uvolnění v bedrech.

Lehký klus
V lehkém klusu jezdec vždy na jeden klusový krok vysedne mírně nad posedlí a na následující klusový krok opět dosedne lehce do sedla.Při jízdě na jízdárně vysedá jezdec vždy, když jde vnitřní zadní noha dopředu.Takto vysedává na správnou nohu.Aby jezdec vysedal na správnou nohu, soustředí se na pohyb vnější přední nohy, která jde dopředu součastně s vnitřní zadní.Jezdec vysedne při zvednutí vnější přední.

Cval Cval má třídobý takt.Pro dobrou rovnováhu v obratech může kůň cválat takzvaně na pravou nebo na levou nohu.Ve cvalu na pravou nohu je nohosled následující: levá zadní, pravá zadní a levá přední současně, pravá přední, fáze vznosu.Nohosled cvalu na levou nohi je pesně opačný.Během cvalového skoku musí kůň balancovat. Aby jezdec nerušil koně v rovnováze, musí jít s pohybem koně Během každého cvalového skoku se bedra střídavě zakulatí a prohnou.Pobídku do cvalu nejlépe provedeme v rohu jízdárny, neboť kůň tak téměř nemůže nacválat na špatnou vnější nohu. Nejdůležitější pobídka pro nacválání je pobídka sedem.Váha těla spočívá na vnitřní sedací kosti.Napnutím kříže se sed posune více k přední rozsoše sedla.Vnitřní holeň pobízí koně na podbřišníku, vnější holeň posuneme dozadu za podbřišník. V momentě, kdy se tělo koně zdvihne k prvnímu cvalovému skoku, mírně povolíme otěžě. Důležité je zkoordinovat pobídky křížem, vnitřní holeně a zejména vnější otěže.Délka jednoho cvalového skoku je přibližně 4m a průměrná rychlost cválajícího koně v jízdárně je okolo 20km/h.

Krásné příslový

23. listopadu 2009 v 16:12 | "DokONAloST" |  Koně
Staré anglické přísloví praví:

" Svět by byl ničím bez člověka, člověk by byl nikým bez koně."


Vlastnosti

22. listopadu 2009 v 13:25 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Aktivní - Vyniká nespavostí
Bezcitný - Uráží druhé, hrubý, neslušný
Citlivý - Velké emoce, romantický
Čistotný - Hygienik
Dobrý - Skvělá vlastnost, dobře se skamarádí
Dráždivý - Hyperaktivní, provokativní
Ďábel - Nejhorší vlastnost, zlý, ubližuje druhým
Frajer - Dobře se seznamuje, flirtuje
Génius - Je chytrý, talentovaný, dokonalý
Hydrofobní - Bojí se vody
Hravý - Baví ostatní, nikdy se s ním nenudíte
Charismatický - Vyznačuje se šarmantností a talentem
Idealista - Puntičkář, nápaditý
Infantilní - Chová se jako dítě
Jedlík Pizzy - Miluje pizzu
Kecálek - Ovlivňuje druhé, lže kvůli důležitosti
Kleptoman - Zloděj, krade
Kuchař - Dobře vaří
Komunikativní - Jde s ním dobře pokecat
Lajdák - Vyniká leností, záškoláctvím, lajdáctvím...
Necitlivý - Nechápe ostatní Simíky
Nemotorný - Není moc šikovný
Nepřátelský - Myslí si, že je nejlepší
Neslušný - Chová se často nevhodně
Nevrlý - Nešťastný či podrážděný
Neúprosný - Neděkuje, nepřizná pravdu druhému
Nešťastný - Smutný
Nedůvěřivý - Nechce se vázat (jen dlouhodobé vztahy)
Odvážný - Často riskuje, nebojácný
Paranoidní - Vymýšlí si to, co neexistuje
Perfekcionista - Pečlivka
Plachý - Je samostatný, téměř strach z jiných
Potulný - Je rád dlouho venku
Proklatý - Nic se mu nevede podle jeho představ
Přátelský - Opak nepřátelství, otevřený typ
Rodinný typ - Jeho život se váže na rodinu
Romantik - Skvělý ve vztazích, emocionální
Samotář - Vyhýbá se společnosti
Sklíčený - Beznadějný, pesimista
Sportovně založený - Velmi aktivní osoba
Snílek - Žije ve svém světě
Starostlivý - Myslí si, že se musí o každého starat
Šťastný - Štěstí ho má rádo
Šetrný - Rozený opravář
Šikovný - Vyniká v mnoha činnostech, podobné jako umělec
Umělec - Vysoké umělecké schopnosti + kreativita
Unáhlený - Lehce se rozhádá
Usmrkanec - Má tendenci si stěžovat a nebo kňučet
Vlezlý - Strká nos tam, kam nemá
Vtipný - Baví ostatní, komický, hravý
Vegetarián - Nejí maso
Vymetač večírků - Často uspořádává a navštěvuje večírky
Volný - Podobný jako potulný, radši venku než doma
Workoholik - Má život ve smyslu práce
Zahrádkář - Přirozený talent v zahradničení
Znuděný - Nic ho nezajímá

Těhotenství

22. listopadu 2009 v 13:23 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Těhotenství v The Sims 3 bude úplně jiné, než dosud ve dvojce.
Těhotenství bude poměrně dlouhé a taky mnohem propracovanější..

  • Simku před porodem odvezou do nemocnice, nebo se také může rozhodnout porodit doma.
  • Počet a pohlaví dítěte se může ovlivnit.Například jezením sýrového koláče (?) - můžete mít dvojtača.Trojčata docílí, pokud bude sledovat TV kanály, či obchodovat s celoživotními body za plodnost.
  • Mimochodem jsou zde i příšery, za které můžete hrát a ty můžou mít taky děti..? xD
  • Navíc maminy můžou vést plnohodnotný život - nemusí být na mateřské dovolené, ale klidně si můžou odfrčet do práce x)Zručnost

22. listopadu 2009 v 13:21 | "DokONAloST" |  The Sims 3
VylepšeníVhodné objektyObtížnostAutozavlažovánízavlažovač1
Samočistícízáchody, vany, umyvadla1
Tichý chodmyčka na nádobí1
Vylepšit reprákystereo1
Ohnivzdornýkrb, sporák2
Nerozbitnýpotrubí, elektronika, myčka, drtič3
Oživit televizní kanálTV3
Rychlejší vařenímikrovlnka3
Vylepšená drtičkadrtič odpadu3
Vylepšit kvalitu jídlasporák3
Dokonalá teleportaceteleport3
Vylepšená grafikapočítač4
Zapojit dům na reprákystereo4
Vylepšená paměťreplikátor jídla5

Zahradničení

22. listopadu 2009 v 13:21 | "DokONAloST" |  The Sims 3
RostlinaTyp semínkaTyp rostlinyLevel zahradničení
Rajčeobyčejnévysoký keř0
Salátobyčejnénízký keř0
Hroznové vínoobyčejnénízký keř0
Jabloňobyčejnéstrom0
Bramboryneobyčejnénízký keř5
Melounneobyčejnénízký keř5
Cibuleneobyčejnévysoký keř5
Limetkaneobyčejnéstrom5
Paprikavzácnévysoký keř7
Česnekvzácnénízký keř7
Rostlina životazvláštnívysoký keř7
Květina smrtizvláštnívysoký keř?
Ohnivé ovocezvláštnínízký keř7
Penězostromzvláštnístrom?
Sýrová rostlina-vysoký keř9
Lilek - vejce-vysoký keř9
Steaková rostlina-vysoký keř9
Hamburgerová roslina-vysoký keř9

Tento seznam plodin ještě není úplný. Neboť ve hře jsou dva typy rostlin.
Rostliny z první skupiny může pěstovat kterýkoli simík pokud má odpovídající level zahradničení pro danou rostlinu. Do této skupiny patří všechna obyčejná, neobyčejná, vzácná a zvláštní semínka.
Druhou skupinu tvoří rostliny jejichž sázení se musíte naučit díky splnění příležitostí, které jsou minimálně tři. V první se naučíte pěstovat sýrovníky a lilek na němž rostou vajíčka. Po splnění druhé se vám zpřístupní možnost zasazení paštičky a steaku. Třetí příležitost mně osobně ještě nepřišla, ale až se tak stane, tak seznam doplním o další rostliny.

Kvalita sklizených plodů
Nejvyšší možnou kvalitou je dokonalý plod a k jeho vypěstování vede dlouhá cesta, a to hlavně pokud se začíná s rostlinkou v normální kvalitě. Rychlejší cestou může být sklizení kvalitnějších plodin ze zahrad sousedů nebo z divoce rostoucích rostlin, které jsou rozesety po celém sousedství.

Vaření

22. listopadu 2009 v 13:20 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Název jídla

SurovinyKvalita
Level vaření
Cena receptu
Sýrový burgersýrnormální00
Podzimní salátsalátnormální00
Vaflevejcenormální00
Párky v rohlíkupárkynormální00
Burákové másloovocenormální10
Lívanečkyovocenormální10
Mix těstovinycibulenormální10
Smažený sýrsýrnormální20
Ratatouilerajčenormální225
Smažené filérybadobrá350
Sušenkyvejcedobrá3100
Špagetyrajčedobrá40
Suširybadobrá40
Ovocný pohárjablko, hroznydobrá4200
Dušené překvápko2x cokolivdobrá50
Sýrový sendvičsteak, sýrdobrá5300
Hamburgerpaštička, cibulevelmi dobrá60
Žemlovkavejce, ovocevelmi dobrá6450
Citrónový koláčvejce, limetkavelmi dobrá70
Vajíčkový salátvejce, melounvelmi dobrá7580
Grilovaný lososlosos, česnek, bramboravelmi dobrá80
Steak trojí chutězelenina, steak, bramboravelmi dobrá8650
Čínský zákusek3x rybavynikající90
Nadívaný krocan2x zelenina, krocanvynikající9800
Francouzská topinka2x jablko, vejcevynikající90
Humr termidorhumr, česnek, paprikavynikající100
Andělský dezert2x vejce, ohnivé ovocevynikající101 000
Ambroziesmrťák, ovoce životadokonalá1012 000

Sbírání drahokamů

22. listopadu 2009 v 13:19 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Kolik a jaké drahokamy lze ve hře nalézt
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů drahokamů. Jedná se o žlutý safír, tanzanit, modrý topaz, smaragd, diamant, kouřový křemen, duhový drahokam, rubín, nádherný světélkující drahokam a růžový diamant.

Kde lze nalézt jaké druhy
Většinu z nich lze nalézt bez problémů, protože se v sousedství nalézají v hojném množství a to až na růžový diamant, který se objevuje jen jednou za den a to ještě jen na jednom místě. U něj však existuje ještě jedna možnost jeho nalezení a to prohledávání popelnic vašich sousedů, je třeba se však zaměřit na popelnice bohatých Simíků.


Sběratelství obecně

22. listopadu 2009 v 13:19 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Co vše lze sbírat v Sims 3
Ve hře The Sims 3 lze nalézt mnoho předmětů nacházejích se po celém sousedství. Konkrétně lze sbírat drahokamy, vzácné kovy, meteority, semínka rostlin a chytat lze motýly a hmyz.

Kolik a jaké druhy brouků lze chytit
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů brouků. Jedná se o švába, listokaze obecného, potápníka, skarabea, ostrorepa, roháče, mandelinku, berušku, světlušku a duhovníka.


Kolik a jaké druhy motýlů lze chytit
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů motýlů. Jedná se o otakárka, můru (kterou však hra při jejím chycení označí za mola), babočku zefír, babočku admirála, misionářsky modrého motýla, královskou babočku, otakárka azurového, běláska zebrovaného, stříbrňáska různoskvrnitého a duhového motýla.


Kolik a jaké drahokamy lze ve hře nalézt
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů drahokamů. Jedná se o žlutý safír, tanzanit, modrý topaz, smaragd, diamant, kouřový křemen, duhový drahokam, rubín, nádherný světélkující drahokam a růžový diamant.


Rybaření

22. listopadu 2009 v 13:18 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Druh rybyNávnadaVodaLevel rybaření
Ančovičkarajčeslaná0
Střevlejablkosladká0
Zlatá rybkasalátsladká1
Sumecsýrmoře1
Pstruh obecnývejcesladká2
Medúzaneznámámoře2
Tuňákcibulemoře3
Slanečekneznámámoře3
Siamský sumecsladká paprikamoře4
Tragický klaunmelounmoře4
Piraňastřevlesladká5
Čtverzubecbrambormoře5
Černá zlatá rybkazlatá rybkasladká6
Lososlimetkamoře6
Žralokslanečekmoře7
Mečounančovičkamoře7
Měsíčníksumecmoře8
Upíří rybačesneksladká8
Robotická rybapiraňasladká9
Humrtuňákmoře9
Smrťákměsíčníksladká10

Jak omladit simíka

22. listopadu 2009 v 13:17 | "DokONAloST" |  The Sims 3
Simíka lze nechat omládnout dvěmi způsoby:

Prvním způsobem je sníst ovoce života, které Simíka omladí o jeden den a to bez ohledu na to, zda je délka života zapnutá na krátkou nebo epickou. Proto při použití tohoto způsobu doporučuji chvíli před tím než Simík ovoce sní zapnout délku života na krátkou a pak zpátky na tu se kterou hrajete.

Druhým způsobem je uvařit si Ambrózii (pokud má Simík dostatečný level vaření, umí recept a má potřebné suroviny, tak jí může uvařit v kterokoliv denní dobu a interakce na její uvaření se objevuje v "Dát si snídani/oběd/večeři). Po jejím snědení Simík omládne až na začátek věkové kategorie ve které právě je a zároveň získá na dalších 7 dní vysokou kladnou náladovku.